Afandou

Mezi oblíbené pláže na řeckém ostrově Rhodos patří určitě i ta, kterou najdete v letovisku Afandou. Pláž i letovisko Afandou je situováno na východním pobřeží Rhodu.

Délka pláže Afandou je téměř 5 kilometrů. A to i přesto, že se v některých turistických pramenech můžete dočíst jen o poloviční délce. Díky své šířce nabízí Afandou mnoho možností k odpočinku i zábavě. A to všem, kdo si zvolí dovolenou na ostrově Rhodos právě v této jeho části. Pláž tvoří především oblázky. Na některých místech je ale i jemný písek.

Začátek pláže Afandou najdete severním směrem od letoviska Kolymbia. A končí až jižně od městečka Faliraki. Pláž je umístěna v široké zátoce a dělí se na více úseků.

Ten severní se rozkládá v části zvané Traganóu. Následuje úsek u golfového hřiště, který je široký asi 40 metrů. Tato část pláže je tvořena hlavně oblázky. Na ní se nakonec napojuje kilometry dlouhá hlavní pláž Afandou. Její povrch je kombinací písku a oblázků.

A jak se k pláži Afandou dostanete? Pokud pojedete po silnici z městečka Lindos severním směrem podél pobřeží, dojedete až k vesničce Afandou. A odtud už je to k pláži jen kousek.

Z hlavní silnice je možno odbočit třeba vedle travnatého hřiště na golf. Cesta dál vede hned podél pobřeží. Pláž Afandou už odtud budete mít na dosah ruky. Z auta je tak možné pohodlně vyhlédnout nějaké to místo, které vám bude vyhovovat.

S parkováním u pláže Afandou si také nemusíte dělat starosti. K parkování je tady určeno několik míst. Pokud nemáte vypůjčené auto a vydáte se sem veřejnou dopravou, počítejte s tím, že cesta z autobusové zastávky k pláži vám bude trvat asi čtvrt hodinky. Na pláž Afandou také jezdí z centra obce malý turistický vláček.

Pro návštěvníky pláže Afandou jsou připraveny veřejné toalety a sprchy. Za poplatek se dají vypůjčit lehátka a slunečníky. V případě, že se nechcete pouze opalovat a koupat v moři, můžete si zde zkusit nějaké ty vodní sporty. Ty zprostředkují místní sportovní centra.

Až dostanete žízeň a hlad, navštivte některou z plážových taveren. Taverny nabízejí vychlazené nápoje, zmrzlinu i místní speciality. Ti nejmenší návštěvníci ostrova Rhodos si určitě rádi vyzkoušejí některé z dětských hřišť.