Faliraki

Původně nevýznamná rybářská vesničku Faliraki je k nalezení na východní části pobřeží ostrova Rhodos. Faliraki leží asi 18 kilometrů od hlavního města Rhodos.

Dnes je Faliraki známým letoviskem. Turistický ruch se tu ale začal rozvíjet již na přelomu 70. a 80. let 20. století. Od té doby patří Faliraki k nejnavštěvovanějším místům a turistickým centrům na ostrově Rhodos.

Historická část původní rybářské vesnice ve Faliraki však bohužel musela ustoupit z větší části cestovnímu ruchu. Ale i přesto tu ještě v současnosti najdete, a to přímo u obce Faliraki, starší osamělé malé a místními rodinami vedené hotely. Ty svou atmosférou stále ještě připomínají tradiční Faliraki.

Dnešní Faliraki se vyznačuje protáhlou, mírně se svažující pláží. Ta je tvořena směsicí písku a oblázků. Pláže začíná severně od starého jádra bývalé rybářské vesnice. Od konce 80. let bylo v blízkosti pláže v Faliraki postaveno mnoho nových hotelů a dalších ubytovacích kapacit.

Moderní, několikapatrové hotely tu dnes mají vlastní restaurace, diskotéky. Ale třeba také mnoho menších obchodů se suvenýry. Na pláži ve Faliraki si můžete vyzkoušet celou řadu vodních sportů. Ty často nabízejí i samotné hotely. Jde například o vodní lyžování, šlapadla, plachetnice anebo surfování. Kromě toho tady najdete také vodní zábavní svět WaterPark.

Během hlavní letní sezóny potkáte v letovisku Faliraki značné množství turistů. V létě tu uslyšíte převážně němčinu nebo angličtinu. Řečtinu tady zaslechnete skutečně jen zřídka. Před sezónou a po ní naopak nepotkáte ve Faliraki téměř živáčka. Jen místní obyvatele.

Z města Faliraki je možné podnikat i zajímavé výlety. Je totiž ideálním výchozím bodem. Například se trajektovou dopravou dostanete do města Lindos. Místní autobusovou linkou se zase dá z Faliraki dojet až do hlavního města Rhodos. To je vzdáleno asi 20 minut jízdy.

Severně od zátoky Faliraki následuje skalnatý úsek pobřeží. Za ním leží slavné termální lázně Kalithea. Jižním směrem se zase rozkládá vesnička Ladiko anebo zátoka Anthony Quinna.