Charaki

Letovisko Charaki leží v poměrně klidné části na východní straně ostrova Rhodos. Je k nalezení mezi letovisky Lindos a Archangelos. Říká se, že Charaki je jednou z nejkrásnějších rybářských vesniček nejen na Rhodu, ale dokonce v celém Řecku.

Daleko od masové turistiky nabízí Charaki díky svému jedinečnému kouzlu ideální prostředí k odpočinkové dovolené. Na zájezdy na Rhodos sem přijíždějí hlavně turisté, kteří si chtějí během svého zaslouženého času volna odpočinout.

Číst dále

Faliraki

Původně nevýznamná rybářská vesničku Faliraki je k nalezení na východní části pobřeží ostrova Rhodos. Faliraki leží asi 18 kilometrů od hlavního města Rhodos.

Dnes je Faliraki známým letoviskem. Turistický ruch se tu ale začal rozvíjet již na přelomu 70. a 80. let 20. století. Od té doby patří Faliraki k nejnavštěvovanějším místům a turistickým centrům na ostrově Rhodos.

Číst dále

Fanes

Vesnička Fanes na ostrově Rhodos má přibližně 1 tisíc obyvatel. Najdete ji na západním pobřeží. Od hlavního města Rhodos je obec Fanes vzdálena asi 25 kilometrů směrem na jihozápad.

Okolí Fanes je známé především díky skvělým podmínkám ke kitesurfingu a surfingu. Vyznavači těchto sportů jistě ocení zdejší příznivý vítr a mořské vlny, které se při pobřeží Fanes často tvoří.

Číst dále

Ialyssos

Na řeckém ostrově Rhodos najdete mnoho krásných pláží. K těm nejoblíbenějším zcela určitě patří pláž Ialyssos. Ta se táhne podél stejnojmenného letoviska. Ialyssos je k nalezení v západní části ostrova Rhodos. Na zdejší pláž hned navazuje další, a sice též poměrně populární Ixia.

Vzhledem k tomu, že se letovisko i pláž Ialyssos nachází pouze pár kilometrů od mezinárodního letiště ve městě Rhodos, mohou zde některé návštěvníky nepříjemně vyrušovat letadla. Ta se právě ve směru od pláže Ialyssos chystají na přistání.

Číst dále

Pláž Ladiko

Řecký ostrov Rhodos nabízí návštěvníkům spoustu pláží. K těm nejhezčím určitě patří pláž Ladiko. Přesněji ji najdete v severovýchodní části ostrova. Od hlavního města Rhodos je Ladiko vzdálená asi 15 kilometrů.

A jak že se na Ladiko dostanete? Z ostrovní metropole Rhodos se sem vydejte po pobřežní silnici, kopírující východní pobřeží. Silnice pokračuje dále k městům Kolymbia a Lindos. Směrem na Ladiko z ní odbočíte u letoviska Faliraki vlevo. Odbočka se nachází u benzinové stanice značky BP.

Číst dále