Lindos

Vesnička Lindos se nachází na východním pobřeží řeckého ostrova Rhodos. Od jeho stejnojmenného hlavního města Rhodos je Lindos vzdálen asi 50 kilometrů.

Díky své poloze, památkám i pláži je Lindos velmi oblíbené místo ke strávení letní dovolené u moře na ostrově Rhodos. Lindos se určitě vyplatí navštívit. A to i v případě, že jste během dovolené ubytováni i na jiném místě na Rhodu.

Vesnička je postavena na opravdu hezkém místě na ostrově Rhodos. Lindos je situován na skalnaté vyvýšenině. Na stejném místě můžete také obdivovat pozůstatky dávné antické akropole a pevnosti. Z nich budete mít také krásný výhled na nedaleké moře.

Chcete-li se na akropoli Lindos vydat, během letní sezóny tady narazíte na mnoho turistů. Cestuje sem totiž spousta jedinců, kteří si chtějí tuto antickou památku taktéž prohlédnout. Nejlepší je vydat se k akropoli brzy ráno. Nebo až k večeru, kdy už není takové horko. Cesta na vrchol, kde leží akropole Lindos, je za horkých slunečních paprsků poměrně obtížná.

V případě, že máte vypůjčený automobil, a přijedete sem tímto autem, parkování je možné ještě před začátkem vesničky Lindos. Dále se už o parkování ani nepokoušejte. Do centra obce totiž autem vjet nesmíte. Navíc tady mnoho parkovacích míst už ani není.

Ale nebojte se, pěšky až do centra vesničky Lindos nemusíte. Doveze vás tam zdarma místní bus, určený pro návštěvníky. Na akropoli už ale musíte vyrazit pěšky. Nebo se můžete nechat vyvézt vzhůru třeba na oslovi.

Pokud do obce Lindos na ostrově Rhodos přijedete místní autobusovou dopravou, bude nutné vystoupit ještě před samotným centrem. Zastávka se nachází na náměstí Platia Eleftheria. Odtud je to však do centra už opravdu jen kousek.

Cesta k centru vás povede úzkými uličkami. Pozor, v nich se dá klidně lehce zabloudit. Budete míjet krásné malé domy, staré až 400 - 500 let. Tyto stavby bývají často ozdobené nejrůznějšími kamínkovými mozaikami.

Zajímavou památkou ve vesničce Lindos je kostelík Panagia. Ten byl postaven někdy mezi 14. a 15. stoletím. Uvnitř kostelíka jsou k vidění krásné fresky z 18. století. Jejich autorem je mnich Symi.

Přestože Lindos navštěvuje spousta lidí, místo si dosud udrželo svou původní atmosféru. Zdejší taverny nabízejí příjemné posezení se skvělými specialitami. A ubytovat se je možno v jednom ze soukromých penzionů popřípadě hotelů.