Pláž Elli

Někteří lidé milují koupání v moři a slunění na širokých a živých plážích se slunečníky a lehátky. S plážovými kavárnami, surfařskými školami a dalšími nabídkami. Jiní zase mají na dovolené na Rhodu rádi klid. A hledají spíše samotu v odlehlých zátokách. V takových, kde jen zřídkakdy narazí na na nějaké další turisty.

Rhodos je ale poměrně velký ostrov s mnoha možnostmi koupání. A tak si zde přijde na své každý. Osamělé malé zátoky se na ostrově Rhodos střídají s nekonečnými úseky pláží. Ale třeba i se skalnatým a částečně neschůdným pobřežím. Mnohé z nejkrásnějších pláží na Rhodu se nacházejí stranou od hotelů. Takže se tu nabízí možnost vypůjčit si auto. A pak pohodlně prozkoumat celý tento krásný a rozmanitý ostrov.

Na plážích v hlavním městě je přirozeně velmi rušno. Leží skutečně opravdu blízko u centra. Pláže u metropole Rhodos jsou v hojném počtu vybavené lehátky a slunečníky. Samozřejmostí je také možnost občerstvení. Pláže ve městě Rhodos jsou plné života a zábavy. A také tady toho hodně uvidíte.

Hlavní městskou pláž Elli najdete poměrně blízko přístavu. Z tohoto důvodu nabízí krásný výhled na výletní lodě, které tady kotví. Pláž Elli se rozkládá ve východní části hlavního města. Sahá od přístavu Mandraki až ke zdejšímu akváriu.

Délka pláže Elli je několik set metrů. Šířka dosahuje v některých místech až 35 metrů. Voda je křišťálově čistá a po většinu času klidná. Pláž Elli tvoří směs písku a oblázků. Mimo jiné je také velmi dobře chráněna před větrem.

Moře u pobřeží je mělké. Pláž Elli je tudíž ideální i pro rodiny s malými dětmi. A tak bývá tato jedna z nejoblíbenějších pláží na Rhodu často přeplněná návštěvníky. Vzhledem k blízkosti pobřežní silnice a rušného přístavu nebudete mít na pláži Elli opravdu klid.

Pochopitelně se zde dají vypůjčit lehátka a slunečníky. K dispozici jsou restaurace a bary, navíc v bezprostřední blízkosti. Můžete tu samozřejmě vyzkoušet i nějaké ty vodní sporty. K těm nejpopulárnějším patří kupříkladu parasailing, jízda na banánu, rybaření anebo potápění.

Pokud už vás to na Elli bavit nebude, můžete se vydat za poznáváním okouzlujícího starého města. Město Rhodos je jedním z nejlépe dochovaných středověkých měst v Evropě. A určitě patří k hlavním lákadlům stejnojmenného ostrova.