Pláž Ladiko

Řecký ostrov Rhodos nabízí návštěvníkům spoustu pláží. K těm nejhezčím určitě patří pláž Ladiko. Přesněji ji najdete v severovýchodní části ostrova. Od hlavního města Rhodos je Ladiko vzdálená asi 15 kilometrů.

A jak že se na Ladiko dostanete? Z ostrovní metropole Rhodos se sem vydejte po pobřežní silnici, kopírující východní pobřeží. Silnice pokračuje dále k městům Kolymbia a Lindos. Směrem na Ladiko z ní odbočíte u letoviska Faliraki vlevo. Odbočka se nachází u benzinové stanice značky BP.

Za chvilku dojedete opět k další křižovatce. Na ní se vydáte směrem doleva. Cesta vás dále zavede po asi 1 kilometru nejen k pláži Ladiko. Po dalším přibližně 1 kilometru se téže silnici dostanete k zátoce s pláží Anthony Quinna.

Pláž Ladiko se stala oblíbenou mezi návštěvníky nejen svou přírodní krásou. Do povědomí se dostala i tím, že se zde natáčel britsko - americký film Děla z Navarone. V angličtině má název The Guns of Navarone a děj se odehrává v období 2. světové války.

Hlavní role v tomto filmu ztvárnili slavní herci Gregory Peck, David Niven a Anthony Quinn. Posledně jmenovaný v jedné ze scén v tomto filmu právě na pláži Ladiko umírá. Na jeho počest byla pojmenována nedaleká zátoka s pláží.

Malou zátoku s pláží Ladiko ve východní části řeckého ostrova Rhodos tvoří směs jemného písku a oblázků. Pobřeží se do moře svažuje velmi pomalu. Pláž je tak ideálním místem ke koupání rodin s dětmi. K zapůjčení jsou tu připravené slunečníky a lehátka. Ty jsou za poplatek jak je tomu na všech veřejných plážích ostrova Rhodos. K občerstvení a osvěžení v horkých letních dnech je u pláže k dispozici blízká taverna.

Pláž Ladiko je velmi oblíbená mezi milovníky podmořského života. Je jako stvořená k šnorchlování i potápění. Milovníci přírody se zase určitě vydají na pěší výlet po okolí. To nabízí hlavně zelené borovicové lesy. Můžete si pronajmout i třeba jednu z loděk, kotvících v zátoce. Po mořské hladině je možno se vydat na průzkum blízkého pobřeží.

Pokud máte rádi klid, vyhněte se pláži Ladiko zejména v měsíci srpnu, kdy je zde opravdu hodně návštěvníků. Po zbylé letní měsíce je tady méně rušno, a bude se vám tu rozhodně líbit víc než v okolních letoviscích Afandou nebo Faliraki.