Ialyssos

Na řeckém ostrově Rhodos najdete mnoho krásných pláží. K těm nejoblíbenějším zcela určitě patří pláž Ialyssos. Ta se táhne podél stejnojmenného letoviska. Ialyssos je k nalezení v západní části ostrova Rhodos. Na zdejší pláž hned navazuje další, a sice též poměrně populární Ixia.

Vzhledem k tomu, že se letovisko i pláž Ialyssos nachází pouze pár kilometrů od mezinárodního letiště ve městě Rhodos, mohou zde některé návštěvníky nepříjemně vyrušovat letadla. Ta se právě ve směru od pláže Ialyssos chystají na přistání.

Pláž v turistickém středisku Ialyssos je tvořená převážně oblázky. Pobřeží se v této části ostrova Rhodos svažuje do moře většinou poměrně prudce. Díky tomu, a také kvůli poměrně silnému větru ze západu, velkým vlnám a podmořským proudům, není pláž Ialyssos moc vhodná ke koupání rodin s dětmi.

Pláž Ialyssos má nejen soukromé hotelové úseky, ale samozřejmě také části pro veřejnost. Na úseky, patřící hotelům, mají přístup pouze ubytovaní hosté. Veřejné úseky jsou k dispozici každému z příchozích. Dají se tady zapůjčit za poplatek lehátka a slunečníky. Nebo si vyzkoušet nejrůznější vodní sporty.

V nabídce pláže Ialyssos najdete například vodní lyže, jízda na banánu či vodní skútry. Nesmíme ale zapomenout ani na windsurfing. Ten je na Rhodu velmi populární. Pláž Ialyssos je totiž u surfařů kvůli silnému větru velice populární. Dokonce je každoročně místem konání různých mistrovství. A to nejen řeckých, ale i světového významu.

Na pláži v Ialyssos je možno využít i půjčovnu surfů. Začátečníci se mohou též přihlásit do nějakého kurzu v místní surfařské škole. Pro suchozemské sportovce jsou na pláži vybudovaná plážová hřiště na volejbal nebo fotbal. V nejbližším okolí mají turisté k dispozici i třeba tenisové kurty.

Pokud dostanete hlad a žízeň, k občerstvení je na pláži Ialyssos i v jejím blízkém okolí připraveno mnoho plážových barů a taveren. Při jasné obloze si u drinku můžete užívat výhled na moře. Za dobré viditelnosti je možno v dálce dokonce zahlédnout poloostrov Malá Asie.