Charaki

Letovisko Charaki leží v poměrně klidné části na východní straně ostrova Rhodos. Je k nalezení mezi letovisky Lindos a Archangelos. Říká se, že Charaki je jednou z nejkrásnějších rybářských vesniček nejen na Rhodu, ale dokonce v celém Řecku.

Daleko od masové turistiky nabízí Charaki díky svému jedinečnému kouzlu ideální prostředí k odpočinkové dovolené. Na zájezdy na Rhodos sem přijíždějí hlavně turisté, kteří si chtějí během svého zaslouženého času volna odpočinout.

Charaki je typické svou jednoduchostí, klidem a vynikajícími službami. Především však vyniká svou pohostinností. Tyto charakteristické rysy Charaki jsou také důvodem, proč je tato oblast jednou z nejoblíbenějších prázdninových destinací na ostrově Rhodos.

Charaki se nachází na začátku krásné pláže, jejíž celková délka přesahuje 5 kilometrů. Obec leží jen necelých 40 kilometrů od centra hlavního města ostrova Rhodos. Charaki je schopné vyhovět potřebám všech rekreantů. To vše navíc v kombinaci s klidem rybářské vesnice, která se tu objevila jakoby z jiných časů.

V letním období navštěvují Charaki jak stálí hosté, tak i noví turisté. Ti obvykle chtějí poznat nejen zdejší pláž, ale i krásnou krajinu v okolí tohoto jedinečného letoviska. Občas to tady totiž vypadá jako pověstný ráj na zemi.

Vesnička Charaki nabízí romantickou malou zátoku. Okolo ní byly postaveny domy v tradičním stylu. Na severu se zvedá kopec se středověkým hradem Feraklos. Je zde archeologické naleziště i nádherné pláže s křišťálově čistou vodou. Blízké skály ukrývají jeskyně Kokkini Ammos a Aghia Agathi.

V tradičních tavernách v Charaki můžete ochutnat pestrou paletu pochoutek světově známé a zdravé řecké kuchyně. V tradičních kafeteriích zase můžete relaxovat se šálkem kávy s dezertem. Nebo si dát osvěžující drink hned u moře.

Poloha Charaki je ideální pro ty hosty, kteří hledají na Rhodu pohodovou a klidnou dovolenou. A zajímají se i o jeho historii a archeologická naleziště. Oblast je však vhodná i pro všechny, co mají rádi zábavu a nakupování.

Pokud se vydáte k hradu Feraklos, počítejte s poměrně strmým stoupáním. Odměnou vám ovšem bude nádherný výhled po okolí. A pokud se sem vydáte večer, tak i romantický západ slunce.

V Charaki najdete i půjčovnu automobilů a motocyklů. Nic vám tudíž nebude stát v cestě vydat se na výlet třeba do 10 kilometrů vzdálené obce Lindos s historickou akropolí.

Zajímavá je také návštěva místa s názvem Epta Piges se sedmi prameny. Turisticky atraktivní je i Petaloudes s Údolím motýlů. K návštěvě zve hlavní město Rhodos a jeho stará část. Na opačné straně ostrova je k nalezení ostrůvek Prasonisi se surfařským rájem.

Milovníci nejrůznějších aktivit jistě v Charaki ocení nabídku vodních sportů. Věnovat se tu dá aktivitám jako je například plavání, windsurfing, vodní lyžování, wakeboarding, jízda na banánu, kanoistika, rybaření a plachtění. Na souši pak jde o jízdu na kole, jogging a turistiku.

Na místní pláži v Charaki je možno zapůjčit si slunečníky a lehátka. K dispozici jsou i sprchy a toalety. Nedaleko pak najdete na pobřežní promenádě několik taveren.